Lähde ehdolle! Alueelliset vaaliasiamiehet löytyvät täältä

Yhdessä Eteenpäin asiamiehet alueittain (päivitetty 8.11.2020)

AlueNimiPuhelinSähköposti 
UusimaaTerhi Pokkinen040 763 8925terhi.pokkinen@gmail.com 
 Heli Koivulahti koivulahti.heli@gmail.com 
 Jani-Pekka Leino jani-pekka.leino@meiliboxi.fi 
SatakuntaLeena Jokinen-Anttila040 013 5324leena.jokinen-anttila@satasairaala.fi 
 Tanja Jussila tanja.jussila@pori.fi 
Varsinais-SuomiPia Jormakka040 578 0053pia.jormakka@turku.fi 
 Jussi Rantanen040 501 6929jussi.rantanen@tyks.fi 
Etelä-HämePäivi Kaisla050 462 2296paivi.kaisla@khshp.fi 
 Kirsi Lehtimäki050 327 5603kirsi.lehtimaki@heinola.fi 
Pohjois-HämeTimo Julkunen timo.julkunen@pshp.fi 
 Sari Kivelä sari.kivela2@tampere.fi 
Etelä-SaimaaMari Pienmunne mari.pienmunne@gmail.com 
 paikka auki

 

  
KymenlaaksoTarja Kanerva040 099 5352tarja.kanerva@tehy.net 
 Kirsi Kekki044 223 1870kirsi.kekki@kymsote.fi 
 Marja-Riitta Mänttäri marja-riitta.manttari@kotka.fi 
Keski-SuomiJari Kauppinen jari.kauppinen@ksshp.fi 
 Asko Juuti asko.juuti@ksshp.fi 
Etelä-Savovarmistuu piakkoin   
 varmistuu piakkoin   
Pohjois-SavoMarja-Leena Keinänen040 834 6718mallakeinanen@gmail.com 
 Irja Kuosmanen irja.kuosmanen@varkaus.fi 
PohjanmaaVesa Maunuksela050 563 3990vesa.maunuksela@tehy.net 
 paikka auki   
Pohjois-KarjalaJouni Sallinen050 387 7770jouni.sallinen@tehy.net 
 Markku Nuutinen050 570 9599markku.nuutinen@siunsote.fi 
Pohjois-PohjanmaaTatu Tiala050 345 7509tatu.tiala@tehy.netvaalipäällikkö
 Outi Puoskari outi.puoskari@tehy.net 
Kainuuvarmistuu piakkoin   
 paikka auki   
LappiSari Auvinen040 147 0785sari.auvinen@tehy.net 
 Outi Rämö outi.ramo@tehy.net 
ValtioJuha Berg040 024 7553juha.berg@tehy.net 

 

Kysyttävää vaaleihin, ehdokkuuteen tai muuhun liittyen? Ota yhteyttä!